Kirin 985’e dair son gelişmeler

184

Huawei markası kendi çipsetleri ile akıllı telefon kategorisine renklilik katmakta. Ancak Kirin işlemcilerin bazı konularda eleştirildiği herkesin malumu. Kirin 980’den sonra gözler Kirin 985’e çevrildi ve bu yeni işlemcinin eskisine nazaran ne gibi farklılıklar sunmaya hazır olduğu merak konusu oldu.

7 nm sürecine geçiş süreci açısından oldukça önemli bir işlemci olan Kirin 980, yine de bazı konularda kullanıcıları tatmin etmeyi başaramadı. Çünkü performans hususunda Snapdragon 855 ve Exynos 980 işlemcilerine yetişemedi. Bu durum Kirin 985’in daha fazla beklenmesine neden oldu.

Muhtemelen Mate 30 akıllı telefonunda kulanılacak olan Kirin 985 işlemcisinin mimari bakımından yine aynı kalacağını düşünüyoruz ancak GPU ve CPU tarafında performans bazında farklılık sunmasını bekliyoruz. Kirin 985 ile karşımıza yüksek performans vadiyle saat hızları arttırılmış yeni daha güçlü çekirdekler çıkacak. Fakat mimari yapısının aynı kalması bu işlemciden diğerinden çok farklı bir şey beklememek gerektiğini de göstermekte.

OKU:  GTX 1660 ve 1660 Ti fiyatı ve çıkış tarihi hakkında gelişmeler!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir