Kızların Facebook hesaplarını hackleyen NASA çalışanı yakalandı

830

Eskiden NASA çalışanı olduğu tespit edilen 28 yaşındaki Richard, yüz kızartıcı suçtan dolayı yargılanmakta. Kadınların Facebook hesaplarına saldırı yapan ve içerisindeki özel bilgilere erişen Richard’ın pek çok bilgisayarı da hacklemeye çalıştığı ortaya çıktı.

Richard’ın kendisine kadın kurbanlar seçtiği ve sosyal medya hesaplarına saldırı yaptığı ortaya çıktı. Kadınların hesap kurtarma sorularının genellikle oldukça basit olduğunu söyleyen Richard, bu sayede pek çok kadının Facebook hesabını çaldığını söyledi. Richard’ın özel fotoğraflara, eriştiği Facebook hesaplarındaki mesalajşmalardan ve özel olarak paylaşılan gönderilerden ulaştığı iddia ediliyor.

İddialara göre Richard, özel fotoğraflarına bir şekilde eriştiği kadınlarla iletişim kuruyor, onlara daha fazla cinsel fotoğraf yollaması gerektiğini, aksi taktirde elinde bulunan cinsel fotoğrafları internet ortamında paylaşacağını söylüyordu.

Polis tarafından yakalanan ve tutuklanan Richard’ın pek çok ayrı suçtan dolayı defterinin kabarık olduğu, minimum 64 yıl ceza alacağı iddia ediliyor. Richard’ın eylemlerinde genellikle John Smith, Garret, Steve Smith gibi takma isimler kullandığı da gelen bilgiler arasında.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.