Korona Virüste Son Durum Açıklandı! Türkiye’de 4.674 Yeni Vaka Var

96

Korona virüsüne karşı mücadele yurt çapında devam ediyor. Ülkede bu hafta dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasak 23 Nisan 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak ve Pazar günü bitimine kadar da devam edecek. Böylece ülkemizde korona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilk kez dört gün olarak uygulanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 Nisan 2020 Türkiye korona virüsü tablosunu paylaştı. Buna göre son 24 saatte vaka sayısı 4.674 arttı. Toplam vakalar içerisinde bugün hayatını kaybedenlerin sayısının 123 , iyileşenlerin sayısının ise 1.454 olduğu açıklandı. Bugün toplam 39703 adet test yapıldığını da belirtelim. Böylece test sayısı toplam 674 bine ulaştı ve toplam vaka sayısı 91 bini aştı.

Virüsle mücadele önümüzdeki süreçte de tüm hızıyla sürecek. Vatandaşların olabildiğince evlerinde kalmaları virüsten korunmaları açısından son derece önemli. Aynı zamanda özellikle el hijyenine dikkat etmek, sosyal mesafeyi korumak gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.