Koronavirüsü Nedeniyle Uzaktan Eğitime 3GB İnternet Hediyesi

119

Uzaktan eğitime 3GB inrternet paketi hediyesi sunuldu. Bu hediye, 23 Mart tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim programı kapsamında öğrenciler için aktif hale getirildi.

Koronavirüsü ülkemizde de kendisini göstermeye başladı. Şu ana kadar 5 kişide gözlemlenen koronavirüsünün kesin bir tedavi yönteminin bulunmuyor olması hastalığı tehlikeli hale getirirken, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından virüsün yayılmaması adına çeşitli önlemler açıklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1 hafta boyunca eğitime ara verildiği, sonrasında da 1 hafta uzaktan eğitim sürecinin başlayacağı, üniversitelerde ise 3 hafta eğitime ara verildiği açıklanmıştı. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 23 Mart tarihinde başlayacak uzaktan eğitim programının TRT, Eba.gov.tr adresleri üzerinden yapılacağı ifade edilirken, öğrencilere bu kapsamda uzaktan eğitimlerden yararlanabilmeleri için 3 GB internet hediye edildi.

Öğrencilere tanımlanan internet hediyesinin sadece eğitim bilişim ağı kapsamındaki operatörler için sadece bu ağın kullanımı esnasında hücresel verinin ücretsiz olacağı anlamına gelmekte. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada öğrencilerin arada evlerinde hem istirahat etmeleri hem de kişisel gelişimlerine yönelik çalışmaları önerildi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.