Koronavirüsü Test Sonucuna eNabız’dan Bakılabiliyor

124

Sağlık Bakanlığı şu an koronavirüsüne karşı büyük bir savaş veriyor. Binlerce kişi karantina altında tutuluyor ve şu an hastalık 350’den fazla kişiye bulaşmış durumda. Şu ana kadar da dört kaybımızın olduğu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

Türkiye’de hali hazırda koronavirüs testi yapan 25 devlet hastanesi bulunmakta olup bu testler ücretsiz olarak yapılıyor. Ancak her isteyen vatandaş koronavirüsü testi olamıyor çünkü bu testi yaptırabilmek için şu an son 14 günde yurt dışında bulunmak veya yurt dışından bulunan biriyle temas etmek veyahut virüsün belirtilerinden birkaçını göstermek gerekiyor.

Koronavirüsü testi olan vatandaşlar ise sonuçlarını öğrenebilmek için eNabız uygulamasını kullanabiliyor. Sağlık Bakanlığı’nca yapılan bildirime göre koronavirüsü testi yapan bir vatandaş eNabız uygulamasının yanı sıra enabiz.gov.tr adresinden de sonucu öğrenebilir.




Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.