Koronavirüsüne Yakalanan Vatandaş Sayısı 7402’ye Çıktı

47

Koronavirüsü bir süredir ülkemizde de etkilerini gösteriyor. Giderek daha fazla kişiye yayılan salgın, edinilen son bilgilere göre bugün 16 kişinin daha hayatını kaybetmesine neden oldu. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından bugün yapılan açıklamada 1704 kişinin daha bugün koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi. Böylece toplam vaka sayısının 7402’ye yükseldiği kaydedildi.

İyileşip taburcu olanlar da var

Dün yapılan açıklamada 42 kişinin iyileşerek taburcu edildiği bilgisine ulaşmıştık. Bu kez ise taburcu edilen vatandaş sayısının 70’e yükseldiği paylaşıldı. Böylece virüs nedeniyle toplam ölüm sayısı 102, taburcu olan hasta sayısı ise 70 oldu. İyileşen hasta sayılarında önümüzdeki günlerde büyük oranda artış yaşanması muhtemel.

Bu süreci evde geçirmek oldukça önemli ancak çalışıyorsanız ve işe gitmek zorundaysanız bunu anlamamak elde değil. Yine de en azından tedbirli olup kendinizi olabildiğince koruyarak virüs bulaşma riskini en aza indirebilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.