Kripto Para Kazanma Yöntemleri

166

Madencilik son zamanlarda pek çok kullanıcı için adeta bir çıkış kapısı olarak görüldü. Pek çok kullanıcı madencilikten büyük paralar kazanmak umuduyla bu alana girdi. Peki madencilik sektöründen para kazanmak için hangi yöntemler kullanılabilir?

Kripto para kazanmak için kullanabileceğiniz temelde iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan biri yatırımcı modeliyle nakit para yatırıp kripto satın alıp, değeri yükseldiğinde satarak kar elde etmek. Yani tıpkı altın alıp satmak gibi bir durum söz konusu.

İkinci yöntem ise bundan çok daha farklı. İkinci yöntemde bizzat kripto para üretiyorsunuz ve böylece kripto para havuzunda gelir elde edebiliyorsunuz. Ancak bu kullanacağınız donanımların epey yıpranmasına ve elektrik faturanızın kabarmasına neden oluyor.

Kripto para üretmek için CPU Mining, GPU Mining yöntemlerine başvurulabilmektedir. CPU mining işinden verim alabilmek için fazlaca işlemciye sahip olunması gerekir. GPU mining ise grafik kartının mining işlemleri için kullanılmasıdır. Grafik kartlarla yapılan mining işlemi ile daha fazla hashrate elde edilebilmektedir. Bu yüzden kullanıcılar genellikle CPU Mining’e nazaran GPU Mining yöntemini daha fazla tercih etmektedirler.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.