Kritik Bölgelerde Çalışan Türk Askeri İçin Özel Telefonlar Geliyor

153

Türk askerinin güvenliğinin sağlanması adına önemli bir proje geliştiriliyor. ‘Emniyetli Cep Telefonu Projesi’ olarak adlandırılan bu proje, kritik bölgelerde çalışan Türk askerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla ortaya konuluyor.

Açığa çıkan proje, özellikle zorlu bölgelerde çalışan Türk askerinin güvenliği için özel akıllı telefonlar geliştirilmesini kapsıyor. Söz konusu telefonlarda Türk yazılımlarının kullanılması temel hedef olurken özellikle yerli uygulamalar ile iletişim kurulması gerektiği ifade ediliyor.

Türk askerinin kritik bilgileri farklı ülkelerin tüzel kişiliklerinin sahibi olduğu uygulamalar aracılığıyla iletilmesi riskli bulunuyor. Bu doğrultuda çalışmalar başlatan yetkililer, yakın zamanda ekstra güvenlikli, gizlilik ihlallerini minimum düzeye çekebilecek bir telefon hazırlıyor. Özellikle TSK’ya özel bir mesajlaşma uygulamasının da hazırlanması gündemde.

OKU:  7 inç Ekranlı Xiaomi Telefon Geliyor

Konunun içeriği ile ilgili çok fazla detay şu an için bilinmemekle birlikte önümüzdeki süreçte daha fazla bilgiye ulaşabileceğimizi düşünüyoruz.İletişim için: emrebey@teknotechnic.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir