Kullanıcılar Windows 7’yi Bırakmaya Başladı

97
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Günümüzde işletim sistemlerinin sürekli yeni sürümleri çıkıyor. Örneğin mobil tarafta Android işletim sistemi her yıl yenileniyor. Ancak bu durum bir süre sonra kullanıcıyı yoruyor çünkü büyük çaplı güncellemeler kısa sürede sonlandırılıyor.  Bilgisayar tarafında Windows işletim sistemi kullanıcıları ise biraz daha şanslı. Öyle ki hala bundan on yıl kadar önce çıkan Windows 7 işletim sistemi yaygın olarak kullanılıyor. Son çıkan Windows 10 da uzun süredir güncelleğini koruyor.

Her şeye  rağmen Windows 10 işletim sistemine geçmeye hala hazır olmayanlar için Windows 7 desteği de sunuluyor. Kullanıcılar hali hazırda Windows 7 kullanmaya devam edebiliyorlar. Ancak bu yıldan itibaren artık Windows 7 için de yolun sonunun gözüktüğünü söyleyebiliriz. Net Applications raporu da bunu gösteriyor.

OKU:  GTA 5 Hayranlarına Kötü Haber Geldi!

Ortaya çıkan son verilere göre bilgisayar kategorisinde Windows 7 işletim sisteminin pazar payı %3.6 oranında düştü. Böylece Windows 7 için ciddi bir düşüşün olduğunu söylemek mümkün ancak yine aynı rakamlara göre Windows 7 hala %31.83’lük bir kullanım oranına sahip. Yine de Windows 7’den geçiş sürecinin son dönemde hızlanmış olması, kullanıcıların artık Windows 7’yi tam anlamıyla bırakmaya başladığını gösteriyor.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir