Lenovo, Carme Adlı Yeni Akıllı Saatinin Duyurusunu Gerçekleştirdi

195

Lenovo’yu genellikle bilgisayar kategorisinden tanıyoruz. Ancak son zamanlarda pek çok alanda daha kendisini gösteriyor. Lenovo şimdi de akıllı saat kategorisinde Carme isimli bir ürün satışa sunuyor.

Yeni Lenovo Carme akıllı saati 1.3 inç büyüklüğünde ekrana sahip olup bu ekran 2.5D cam kaplı yapısıyla dikkat çekiyor. Hava durumuna göre alarm,  uyku takibi, kronometre, telefonun yerini bulma ve daha pek çok fonksiyona sahip olan akıllı saat, IP68 sertifikasına da sahip. Böylece suya ve toza karşı dayanıklılığının bulunduğunu söyleyebiliriz. 200 mAh bataryaya sahip olan saati 7 gün boyunca şarj etmeden kullanabileceksiniz. Elbette bu kullanım durumuna göre de değişkenlik gösterebilecektir.

Gerek iOS gerekse Android akıllı telefonlar için kullanıma sunulacak olan Lenovo Carme akıllı saatini elbette isterseniz bağımsız olarak da çalıştırabileceksiniz. Bluetooth 4.2 desteği de bulunan saatin fiyatı 50 Dolar olup satışlarına direkt olarak başlanacak. İlk durak ise Hindistan oldu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.