LG G Serisi Sona Mı Eriyor? 5G Üzerinde Yeni Bir Seri İddiası Ortalığı Karıştırdı

107

LG’nin meşhur G serisi dahilinde bu zamana kadar amiral gemisi akıllı telefonlarını görüyorduk ancak bundan sonraki süreçte artık LG G serisinin rafa kalkacağına dair bazı sızıntılar var.

LG G modellerinin 5G teknolojisine odaklanan yeni akıllı telefonlarla devam edeceği düşünülmekteydi. Ancak son günlerde ortaya çıkan LG G serisinin kalkacağına yönelik iddia ortalığı karıştırdı.  İddiaya göre LG, G amiral gemisi serisine son verip bundan sonraki süreçte 5G odaklı yeni bir akıllı telefon serisini tanıtacak. Hatta internet ortamında sızdırılan LG G9 adıyla lanse edilen görüntünün de aslında serinin yeni başlangıç modeline ait olduğu iddia ediliyor.

LG’nin yeni stratejisi eğer doğruysa Samsung’un Galaxy S serisinin karşısına konumlanacağını söyleyebiliriz. LG, bu zamana kadar telefon sektöründe pek çok pazarda  rakiplerine bir alternatif olmaktan öteye geçemedi. Bazı telefonlarında fiyat performans açısından çok iyi vaatler sunsada  bu kez de teknik açıdan problemli telefonlarla gündeme gelmişti. Bu yüzden ülkemizde pek tutunamayan LG, artık Türkiye pazarını en azından akıllı telefon kategorisinde gözden çıkardı. Hali hazırda LG telefonlarını artık ülkemizdeki büyük perakende satış noktalarında bulmak bir hayli güç.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.