LG G-Sync Desteğine Sahip 4K Monitörünü Tanıttı

95

Teknoloji markalarından LG ,monitör kategorisinde de hizmet göstermekte olup bu sefer de yeni 4K çözünürlüklü monitörünü duyurdu.

LG’nin UltraGear 27GN950 ismine sahip olan yeni monitörü oyunculara özgü olarak geliyor ve en önemli niteliği G-Sync desteğini 4K gibi yüksek bir çözünürlükte sunabiliyor olması. Bu doğrultuda Güney Koreli teknoloji şirketinin dünyada ilk defa G-Sync teknolojisiyle birleştiriilen 4K çözünürlüğünde ve 1ms tepki süreli bir monitörün duyurusunu yapmış olduğunu belirtelim.

Yeni UltraGear 27GN950 sahip olduğu önemli ünü 27 inç büyüklüğünde yeterli boyuttaki ekranıyla taçlandırmakta olup böylece oyunculara 27 inç ideal boyutta G-Sync destekli 4K ve 1ms bir monitör deneyimi yaşamaları konusunda yardımcı oluyor. Bu doğrultuda oldukça önemli bir ürün olduğunu belirtmek gerekiyor. Elbette bu durum fiyat tarafına da yansıyacaktır. Ancak şu an fiyatı ve çıkış tarihine ilişkin net bir bilgi bulunmadığını belirtelim.

IPS bir panel yapısına sahip olan UltraGear 27GN950’nin önemli özelliklerinden birisi de 144 Hetz yenileme hızını 4K çözünürlükte sunabiliyor olması. 144 Hertz ile rekabetçi oyunculara da hitap eden bir model ancak 4K gibi bir çözünürlükte 144 Hertz çalıştırmak her sistemin başarabileceği bir iş değil doğrusu. 400 nit parlaklığa sahip olan monitör yüksekliği ayarlanabilen eğimli yapıda bir standa da sahip.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.