LG G5 için gelen Oreo güncellemesi dünyaya yayılmaya başladı

883

Android Oreo işletim sistemi her ne kadar yerini Android Pie işletim sistemine bırakıyor olsada, eski pek çok modelde hala Android Nougat gibi işletim sistemi sürümleri kullanılıyor. LG G5 modeli için daha önce her ne kadar Android Oreo yayınlanmış olsada, bu yayın yalnızca Güney Kore ve Amerika’yı kapsamaktaydı. İşte şimdi güncelleme tüm dünyada aktif hale geldi.

Güncellemeyi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar telefonlarındaki bildirim ekranını kontrol etmeli. Bildirim yok ise manuel olarak kontrol sağlamalılar. LG G5 için gelen Oreo yükseltmesini telefonunuza uyguladıktan sonra, cihazınıza daha gelişmiş mavi ışık filtresi, ana ekran ve uygulama sekmesinde geliştirmeler, yeniden tasarlanan emojiler, yeni bildirim sistemleri, resim içinde resim modu gibi özellikler eklenecek.  Dağıtılan yeni güncelleme güvenlik yamalarını ve ufak iyileştirmeleri de içerisinde barındırıyor.

Güncelleme aynı zamanda telefonunuzun açılış süresini hızlandıracak ve şarjının biraz daha uzun süre dayanmasını sağlayacak. Bu iki fonksiyon dahi güncellemeyi gerçekleştirmeniz için yeterli bir sebep. Bu güncellemenin artık eskiyen LG G5 akıllı telefonu için sunulan son büyük güncelleme olduğunun da altını çizelim.

LG G5 özellikle de modüler yapısıyla dikkat çeken bir akıllı telefon olmuştu. Ancak ilgi beklenenin biraz altında kalmıştı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.