LG, iPhone X Telefonu İçin OLED Ekran Üretimi Yapmadığını Açıkladı

381

LG cephesinden gelen iPhone X açıklamasında OLED ekran için herhangi bir üretimin söz konusu olmadığı ifade edildi. Böylece iddiaların asılsız olduğu anlaşıldı.

OLED ekran alanında LG’nin iPhone X’te parmağı olduğuna yönelik iddialar vardı fakat buna dair somut bir kanıt olmamakla beraber iddialar asılsız gibi durmaktaydı. LG de bu konu ile ilgili açıklama yaparak iddialara son noktayı koydu.

Şirket, açıklamasında iPhone X için herhangi bir OLED ekran üretiminin söz konusu olmadığını ifade etti. LG’nin bu açıklaması, Apple’ın iPhone X üretimi konusunda Samsung Display’in OLED teknolojisine bel bağladığını ortaya koyuyor. Zaten Samsung Display imzasının olduğu, telefonların çoğundaki OLED ekranın Samsung Display tarafından geliştirildiği biliniyordu fakat LG’nin bu işte olmadığını açıklaması dikkat çekici bir husus olarak karşımıza çıktı.

Samsung’un OLED ekranları iPhone X’in bu kadar pahalı olmasının altında yatan temel sebeplerden biri olarak da dikkat çekiyor. Bu yüzden Apple önümüzdeki süreçte farklı teknoloji devleriyle de masaya oturabilir.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.