LineageOS 15.1 Android İçin Çıktı

284

Bir nevi CyanogenMod devamı olarak karşımıza çıkan, o ekipte bulunanlar tarafından oluşturulan açık kaynaklı, ücretsiz işletim sistemi LineageOS’un yeni sürümü LineageOS 15.1 çıktı.

LineageOS, stock ROM‘a göre biraz daha hızlı çalışma sağlıyor. Daha az uygulama ile beraber RAM tüketiminde de azalma görülüyor. Şimdi yeni çıkan  LineageOS 15.1 ile hem özellikler arttırılmaya çalışılırken hem de cihazların stabil kalması hedeflenmiş.

LineageOS 15.1 kullananlar için zengin kişiselleştirme seçenekleri sunulmuş. Telefonunuzu yazılımsal anlamda istediğiniz renkte kullanabilmeniz sağlanmış. Automagic özelliğiyle de duvar kağıdınız ile temanızı etkileşimli bir şekilde çalıştırabiliyorsunuz. Yani duvar kağıdının renkleri ile tema renkleri otomatik olarak uyumlu hale geliyor. Kamera uygulamasına da barkod okuyucu eklendi.

OKU:  LG G5 için gelen Oreo güncellemesi dünyaya yayılmaya başladı

LineageOS sayesinde yazılım desteği kesilen pek çok eski telefonu daha güncel, modern bir hale getirebiliyorsunuz. En güncel Android sürümleri LineageOS 15.1 sayesinde cihazlar için sunuluyor. Elbette kullanabilmek için destekleyen cihazlar arasında bulunmak gerekiyor. LineageOS 15.1 çıkmasıyla birlikte hangi telefonların desteklendiği de en merak edilen konu.

LineageOS 15.1’i destekleyen telefonlar belli oldu:

Google Nexus 6P

Google Nexus 5X

Xiaomi Mi 5, 5S ve 5S Plus

Samsung Galaxy Tab S2

OnePlus 3-3T

OnePlus 5-5T
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir