Logitech G923 Yarış Deneyimine Gerçeklik Katmaya Geliyor

54

Logitech yeni bir direksiyon oyun setinin tanıtımını gerçekleştirdi. Logitech G923 resmen tanıtıldı.

Yeni G923 direksiyonu yarış oyunlarına özel olarak geliyor. G923, Logitech’in son beş yıl içerisinde çıkardığı ilk iddialı yarış direksiyon seti olacak. G923, halefleri G920 ve G29’un yerine geçecek ve daha fazla özellik sunacak.

TrueForce isimli yeni bir güç destek sistemi ile gelen direksiyon, oynanan oyunların fiziğini ve ses motorunu algılayıp entegre bir şekilde çalışıyor ve böylece daha gerçekçi bir deneyim yaşanabilmesini sağlıyor.

Özellikle titreşim modu ile ilgili özel olarak çalışan Logitech, oyunda kullandığınız aracın tepkimelerini direksiyon setinizde çok hassas bir şekilde hissedebilmenizi istiyor ve direksiyonu da bu bağlamda tasarlamış.

Oyun geliştiricilerinin TrueForce teknolojisinin çalışabilmesi için Logitech’in SDK’sını oyunlarına entegre etmesi gerekiyor. Yani G923’ün sahip olduğu özellikleri eski oyunlarda tam anlamıyla kullanabilmek mümkün olmayacak. Yeni oyunlar içerisinde de anlaşmalı oyunlarla tam randıman alınabilecek. Bunlardan bazıları Gran Turismo, F1 2020, Dirt Rally 2.0, GRID ve Asetto Corsa Competizione olup , TrueForce teknolojisi kullanılmadığı taktirde konsolun performansı önceki direksiyon setleriyle neredeyse aynı olacak.

Fiyatı ne kadar olacak?

Logitech G923 fiyatı 399,99 Dolar olarak açıklandı. Bu bağlamda pahalı bir ürün olduğu ve ülkemizde satıldığı taktirde vergilerle, döviz kuruyla beraber asgari ücretin çok üzerinde bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.