macOS Cihazlar İçin Big Sur Sürümü Çıktı

20

Apple, macOS cihazlarına yönelik olarak Big Sur adını verdiği güncellemesini yayınladı. Peki söz konusu sürüm ne gibi farklılıklar getiriyor?

Teknoloji şirketlerinden Apple’ın PC kategorisi için sunduğu MacOS cihazlarına ilişkin olarak yeni dikkat çekici bir güncelleme paylaşıldı. Big Sur olarak isimlendirilen güncelleme Mac kullanıcıları tarafından App Store aracılığıyla ücretsiz olarak edinilebilmekte.

Yayınlanan Big Sur sürümünün dosya boyutu 12.5 GB olup tasarım dili başta olmak üzere çeşitli yenilikler sunuyor. Güncelleme 2013 ve sonrası Mac Pro, 2014 ve sonrası Mac Mini, 2014 ve sonrası iMac ve iMac Pro, 2013 ve sonrası MacBook ve MacBook Air cihazlar için kullanılabilecek.

Sunulan özelliklerden biri yeni sekme ekranı olup geliştirilmiş yeni bir sekme tasarımı sunuyor. Kullanıcılar yeni özellikle sekmenin üzerine geldiklerinde sekmenin ön izlemesini görebilecek. Bir diğer özellik de kişiye özel başlangıç sayfası olacak. Kullanıcılar başlangıç sayfasında görecekleri seçenekleri kendileri belirleyebilecek.

Dock ve bildirim merkezi hususunda da tasarımsal açıdan değişiklikler yapılıyor. Böylece kullanıcılar daha farklı ve detaylı sunumlarla karşılaşabilecek ve favori uygulamalara daha çabuk ulaşabilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.