Mario Kart Tour 90 Milyondan Fazla İndirildi

171

Mario oyunları bu zamana kadar kuşkusuz ki oyun dünyasında oldukça dikkat çeken oyunlar oldu. Nintendo tarafından bu daha sonra bir avantaja çevrilerek çeşitli yeni nesil Mario oyunları piyasaya sürüldü. Mario Kart Tour yapımı da bunlardan biri oldu.

Mario Kart Tour piyasaya sürülür sürülmez daha ilk haftasında önemli bir başarıya imza attı. Oyun ilk haftasında 90 milyon indirmeye ulaştı. Sensor Tower verileri, Super Mario Run’ın ilk haftasında 13 milyon indirmeye ulaştığını ortaya koymuştu. Bir karşılaştırma yapıldığı zaman Mario Kart Tour’un 90 milyon rakamıyla oldukça büyük bir başarı yakaladığı söylenebilir.

Oyun hem iOS hem Android tarafında kendisini göstermişti. Bu iki işletim sisteminden hangisinde daha fazla oynandığı da belli oldu. Yapım Android platformunda 53,5 milyon indirmeyle, iOS platformundaysa 36,5 milyon indirmeyle kendisini gösterdi. Elbette bu rakamların şu an için resmi olmadığını , Sensor Tower’ın verileri nasıl elde ettiğine ilişkin açıklayıcı bir bilginin bulunmadığını belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.