Mate 20 Lite Güncellemesinden Sonra WhatsApp Profil Fotoğrafı ve Durumlar Gözükmüyor

371

Mate 20 Lite son güncellemesi WhatsApp’ı bozdu !

Yine bir orjinal haberi siz değerli teknotechnic okuyucusuyla paylaşıyoruz. Mate 20 Lite güncellemesinden sonra WhatsApp’ta profil fotoğrafının ve durumların gözükmediğini tespit ettik.

Mate 20 Lite güncellemesini yapan kullanıcılar profil fotoğraflarının ve durumlarının gözükmemesinden şikayet ediyorlar. Pek çok kullanıcı, telefonlarına gelen son güncellemeyi yaptıktan sonra WhatsApp’ta profil fotoğrafını kaybetti. Üstelik bunu anlamalarının yolu çok zor çünkü kendileri profillerine baktığında yine fotoğraf varmış gibi gözüküyor. Ancak fotoğrafı dışarıdaki kullanıcılar göremiyorlar. Aynı zamanda kullanıcı Durumlar sekmesine baktığında listesindeki kimsenin durum paylaşmadığını görüyor. Oysa ki güncelleme durum alanını işlevsiz hale getiriyor yani yeni güncellemeler yayınlanıyor olsa bile sizin bu güncellemeleri görmeniz mümkün olmuyor.

Sorun nasıl çözülür?

Sorunun çözümü için bazı metotlar kullandık. İki önemli çözüm yöntemi bulunuyor:

Çözüm yöntemlerinden ilki telefonu yeniden başlatmak. Cihazınızı yeniden başlatın ve profil fotoğrafınızın gözüküp gözükmediğini rehberinizdeki bir arkadaşınıza sorun. Aynı zamanda ondan bir durum paylaşmasını da rica edin ve o durumun sizde gözüküp gözükmediğine bir bakın.

İkinci yöntem:

Telefonunuza yeni bir yazılım güncellemesi geldiyse mutlaka yükleyin ve Play Store’a girip WhatsApp sürümünüzü güncelleyin. Genel itibariyle WhatsApp sürümünü güncelleyip telefonu yeniden başlattığınız zaman sorun çözülmektedir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.