Mate 20 Lite Telefonuna Yeni Bir Sistem Güncellemesi Geldi

314

Huawei’nin ülkemizde bir hayli ilgi gören akıllı telefonu Mate 20 Lite, şu sıralar ülkemizde yeni bir güvenlik güncellemesi aldı.

Yayınlanan güncelleme Eylül ayına ait Android güvenlik yamalarını içerisinde barındırmakta olup genel itibariyle sistem güvenliğini arttırmaktadır. Bu yüzden önem arz etmektedir.

Güncelleme şu sıralar ülkemizdeki kullanıcılara birer birer ulaşmaya başladı. Dağıtımı süren güncellemeyle ilgili Huawei tarafından paylaşılan bazı önemli notlar var.

Güncelleme notlarına göre yayınlanan bu güncelleme kişisel verileri silmiyor fakat yine de kullanıcılardan önemli verilerini yedeklemeleri isteniyor.

Güncelleme sırasında bir sorunla karşılaşma ihtimaline karşı Huawei müşteri hizmetleri destek hattının aranması veyahut Huawei servis merkezlerinden birinin ziyaret edilmesi tavsiye ediliyor.

Güncelleme 9.1.0.245 (C432E3R1P1) yapı numarasını taşıyor ve 121 MB dosya boyutuna sahip.

Güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar alanından telefonunuzun Yazılım Güncelleme kısmını açın ve arama komutunu verin. Daha sonra İndir ve Kur butonuna tıklayarak güncellemeyi başlatın. Güncellemenin o an hangi interneti kullanıyorsanız ondan MB harcayacağını unutmayın. Zaten İndir ve Kur butonuna dokunduğunuzda da size son bir hatırlatma uyarısı gelecektir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.