Mate 20 Pro artık son düzlükte

278

Huawei Mate 20 Pro akıllı telefonunun tanıtılmasına artık çok az bir zaman kaldı. Telefonun resmi tanıtımı 16 Ekim günü gerçekleştirilecek. Ancak şimdiden neredeyse tüm detayların ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Dün yapmış olduğumuz haberde telefonun özellikleri ve fiyatına ilişkin bilgiler paylamıştık. Artık telefonun çıkmasına sayılı günler kaldı. Yarından sonraki gün resmen tanıtımı gerçekleştirilecek ve böylece uzun zamandır devam eden sızıntılar sonuçlanmış olacak.

Mate 20 Pro kamera özellikleri nasıl?

Mate 20 Pro özellikle kamerasıyla dikkat çekecek. Ürünün arka kısmında üç kamera yer alıyor. Son zamanlarda çift arka kameraya daha yeni yeni alışıyorken üç kamerayı birden görmemiz sürpriz olacak. Üründe 40 MP + 12 MP + 20 MP üç arka kamera bulunuyor. Bu kameralardan 12 Megapiksel olanı renk sensörü f/1.6 diyafram açıklığı, OIS ve 277 mm lens niteliği ile geliyor. 20 Megapiksellik sensör ise aynı lensi kullanacak ancak OIS barındırmamakta.

OKU:  Honor 8X'in Türkiye fiyatı belli oldu

P20 Pro kamera düzeni Mate 20 Pro modeli için de söz konusu olacak. Ürünün ön tarafında yer alan 24 Megapiksellik tekli sensörün yabana atılmaması da gerekiyor. Ön kameranın da çok iyi bir çekim kalitesine sahip olacağı tahmin ediliyor.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir