MateBook X Pro, MWC 2018 Aracılığıyla Tanıtıldı

351

Çok sayıda teknoloji şirketi ürünlerini tanıtabilmek için Mobil Dünya Kongresi etkinliğini bekledi. Huawei şirketi de bunlardan biriydi. Huawei, MateBook X Pro adlı taşınabilir bilgisayarını tanıttı.

Ürünün dikkat çekici özelliklere ve tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle %91 ekran kasa oranından bahsetmek gerekiyor. İnce ve şık bir yapı sunmasının yanında ekran kasa oranıyla da kullanıcıları tatmin edebilir. Netice itibariyle kullanıcılar kalın çerçeveli kaba cihazlardan pek hoşlanmıyor. Huawei, bunu görmüş olacak ki MateBook X Pro’yu üretirken bu hususa dikkat etmiş.

Cihazda 3000x2000p pek alışık olmadığımız ekran çözünürlüğü kullanılmış. 13.9 inç büyüklüğündeki ekran dokunmatik çalışabiliyor ve 3:2 en boy oranına sahip.  Intel Core i7 8550U işlemci bulunan modelde NVIDIA GeForce MX150 grafik kartı yer almakta.512 GB SSD ve 16 GB RAM bulunmakta. Suya ve toza dayanıklı. Klavyeye entegre edilmiş dahili bir kamerası var. USB Type-C ve Type-A destekliyor. 1.3 Kilogram ağırlığında. Gri ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor.

OKU:  Huawei P Smart 2019 fiyat dalgalanmalarıyla dikkat çekiyor
Dolby Atmos destekli dört hoparlörü var

Cihazda dörtlü Dolby Atmos hoparlör sistemi bulunuyor. Aynı zamanda ses kaydı yapmak isteyenler için farklı seçenekler sunan kaliteli 4 dahili mikrofonu bulunuyor. Böylece ses ve kayıt konusunda da iddialı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei MateBook X Pro, büyük bir olasılıkla 2018 yılının ikinci çeyreğinde satışa çıkarılacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.