McAfee uygulaması Galaxy S10 telefonunda varsayılan olarak yüklü olacak

494

Bilindiği üzere akıllı telefonlarda bulunan bazı uygulamalar varsayılan olarak ekli olabiliyor. Bu uygulamaları silmek mümkün olmuyor fakat devre dışı bırakmak için imkan tanınıyor. Varsayılan uygulamalar hemen hemen her konuda sunulurken ne hikmetse antivirüs konusunda varsayılan lisanslı bir uygulama kullanıcılara sunulmuyor. Fakat Galaxy S10 modelinden itibaren S serisi telefonlarda McAfee uygulamaları varsayılan olarak yüklü gelecek.

McAfee ile Samsung tarafından geliştirilen ortaklık kapsamında Galaxy S10 akıllı telefonlarında ön yüklü olarak McAfee uygulamaları bulunacak. Siber güvenlik hususunda popüler markalardan biri olan McAfee, bundan sonra Samsung’un en önemli serilerinden biri olan Galaxy S’i koruyacak.  Kullanılacak olan McAfee uygulamalarının merkezinde halka açık kablosuz ağlarda maksimum güvenlik yatacak.

Kuşkusuz ki akıllı telefonlar günümüzdeki yetilerinden dolayı sık sık tarama yapılması gereken cihazlar. Şu an bu anlaşmanın içeriğini net olarak bilemiyoruz ancak ilerleyen süreçte S10 kullanıcılarının siber tehlikelerden korunabilmesi amacıyla adımlar atıldığı bir gerçek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.