Messenger Kullanmak İçin Artık Facebook Hesabı Olması Zorunlu

117

Facebook Messenger uygulaması bundan uzun süre önce Facebook uygulamasına ek bir uygulama olarak  yalnızca çevrimiçi mesajlaşma üzerine kurulu bir yazılım olarak sunuldu.

Messenger uygulamasının sağladığı avantajlardan biri kullanıcılara Facebook hesabını zorunlu tutmamalarıydı. Yani bir kullanıcının Facebook Messenger kullanabilmesi için Facebook hesabının bulunmasına gerek yoktu. Aslına bakarsanız bu özellikten çoğu kullanıcının haberi bile yoktu çünkü genellikle Messenger kullanıcıları Facebook üzerinden doğrudan mesajlaşamadığı için, Messenger kurmaları yönünde uyarı çıktığı için Messenger uygulamasını yüklüyordu.

Facebook ekibi yaptığı yeni düzenlemeyle birlikte Facebook Messenger kullanabilmek için Facebook hesabı kullanmayı artık zorunlu bir hale getirdi. Bu zorunluluk pek çok kullanıcıyı rahatsız edebilir ve Messenger kullanım oranlarında bir düşüşe neden olabilir. Yine de Facebook büyük olasılıkla bu ihtimalleri göz önünde bulundurdu ve o şekilde hamlesini gerçekleştirdi.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.