Messenger Rooms Uygulaması Aktif Oldu

126

Facebook şirketi tarafından hazırlanan Messenger Rooms uygulaması dünya çapında aktif hale geldi. İşte habere dair detaylar…

Ünlü sosyal medya platformlarından Facebook, bir süredir yeni bir görüntülü konuşma uygulaması üzerinde çalışmaktaydı. Son zamanlarda epey popüler hale gelen Zoom uygulamasına rakip olarak geliştirilen yeni Facebook görüntülü konuşma uygulamasının ismi Messenger Rooms olup, bu uygulama 50 katılımcıya kadar görüntülü aramalar için destek sağlıyor.

2019 yılının Ocak ayında günde 10 milyon kişi tarafından kullanılan Zoom uygulaması şu an ise 300 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu da çok büyük bir büyümeyi işaret ediyor ve elbette Facebook gibi şirketlerin dikkatini çoktan çekti.

Messenger Rooms’un Facebook kadar başarılı olup olmayacağını ise elbette zaman gösterecek. Bu arada Messenger Rooms uygulamasının bağımsız olmadığını yani Facebook Messenger içerisinden hizmet verdiğini de belirtelim. Bu durum Messenger Rooms’un başarısı konusunda olumlu veya olumsuz yönde etkide bulunabilir.

Messenger Roomsu uygulamasının önemli bazı avantajları da bulunuyor. Örneğin kullanıcılar yakında Instagram ve WhatsApp gibi diğer Facebook uygulamaları içerisinden de Rooms’ta görüntülü aramalara katılabileceğinin müjdesi verilmişti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.