Messenger Rooms, Zoom Uygulamasına Rakip Olarak Geliyor

151

Corona virüsü nedeniyle olağan dışı bir sürecin yaşandığı şu günlerde insanlar yakınlarını özledikleri zaman genellikle görüntülü konuşma uygulamalarından yararlanıyor. Zoom uygulaması bu bağlamda son günlerde çok fazla popüler oldu ve bunu gören Facebook yeni bir çözüm geliştirdi.

Facebook şirketi yeni Messenger Rooms uygulamasını duyurdu. Söz konusu uygulama çoklu görüntülü konuşmalar için büyük bir destek sağlayacak. Toplam 50 kişiye kadar görüntülü konuşulmasına imkan tanıyacak. Duyurulan Messenger Rooms ile böylece Facebook, Zoom’a önemli bir rakibi ortaya koymuş oldu.

Yeni Messenger Rooms uygulaması macOS ve Windows üzerinde de aktif olacak. Yani yalnızca Android ile sınırlı kalacak bir uygulama olmayacak. Facebook yüksek kullanıcı kapasitesine sahip bir platform ve bu durumu Messenger Rooms uygulamasında bir avantaj olarak kullanacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.