Metro Exodus Artık Denuvo Korumasına Sahip Değil

128

Metro Exodus ile ilgili yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncelleme notlarında bir husus dikkat çekti.

4A Games şirketi tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanan Metro Exodus, Metro serisinin üçüncü oyunu olarak kendisini göstermiş ve kısa sürede epey sevilmişti.

Metro Exodus PC tarafında Denuvo koruması ile Steam , Epic Games Store ve Microsoft Store üzerinden satışa çıkarılmıştı. Denuvo koruması, oyunun korsanlar tarafından kırılmasını engellemek için sunulmuştu ancak oyun fazla direnemedi ve kısa sürede kırıldı. Bu durum üzerine daha fazla Denuvo korumasına yer vermeyea gerek duymayan yapımcı, oyunda bulunan Denuvo korumasını tamamen kaldıran bir güncelleme yayınladı.

Metro Exodus, piyasaya sürüldükten sonra sadece beş gün içerisinde kırılıp korsan sürümü yayınlanmıştı. Oyundaki Denuvo korumasının bu kadar geç kaldırılmasının nedeni ise performans yönünde zaten çok fazla bir artışın söz konusu olmayacağı öngörüsü üzerinde durulması. Çünkü GPU ağırlıklı bir oyun ve Denuvo korumasının kaldırılması bariz bir performans artışı sunmamakta.

Güncelleme oyunla ilgili ufak tefek bazı hataları da gidermekte olup bu yönden faydalı olduğunu belirtmek gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.