Microsoft Bir Süreliğine Sadece Güvenlik Güncellemesi Sunacak

76

Yazılım şirketlerinden Microsoft, korona virüsü nedeniyle yeni bir tedbire başvurdu. Microsoft bir süreliğine yalnızca güvenlik güncellemeleri yayınlayacak.

Windows kullanıcıları için şu an en güncel Windows sürümü Windows 10 olup Microsoft, işletim sistemi için sıklıkla yeni güncellemeler yayınlamakta. Ancak koronavirüs nedeniyle pek çok teknoloji şirketi gibi Microsoft da iş yavaşlattı ve şimdi Windows 10 işletim sistemiyle ilgili yeni bir karar aldı.

Microsoft, aldığı yeni bir kararla bir süreliğine Windows 10 işletim sistemi için özellik güncellemeleri sunmayacak yani sadece güvenlik güncellemelerine yer verecek. B olarak isimlendirilen güvenlik güncellemeleri her ayın ikinci salı günü sunulmaktaydı. Bu güncellemelerin yine devam edeceğini söylemek mümkün.

Microsoft çalışanları şu an genelde evlerinden çalıştıkları için problem çözme yetenekleri normal seyirde değil ve yeni özellikler ortaya koyma yolunda yeterli imkanı bulamamaktalar. Bu da alınan kararın başlıca nedeni olarak gösterilebilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.