Microsoft Defender Uygulaması Play Store Üzerinde Aktif Oldu

40

Microsoft’un Play Store üzerinde bazı hizmetler sunmaya başlayacağını daha önce yaptığımız haberle sizlere ulaştırmıştık. Şimdi bu doğrultuda önemli bir somut hamlenin yapıldığını belirtelim.

Gelen bilgilere göre Microsoft Defender uygulaması Google Play Store üzerindeki yerini aldı. Google Play Store, Android işletim sisteminin resmi sanal mağazası olup Google tarafından denetlenmekte ve hizmeti sağlanmaktadır.

Microsoft Defender bir antivirüs yazılımı olup genellikle kullanıcıların çoğu zaman bilerek kullanmadığı bir uygulamadır ancak göz ardı edilmemesi gereken yanları da vardır. PC platformunrda yaygın olan hizmet artık Android işletim sistemli akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor.

Microsoft Defender ile gelişmiş tehdit koruması sağlamaya çalışan Microsoft, bilgi çalmaya çalışabilecek zararlı internet sitelerini engellemek istiyor. Siber tehditler karşısında etkili ve APK analizi yapabilen yeteneklere sahip olan Microsoft Defender bu bağlamda kullanıcıların vazgeçilmez uygulamalarından biri olmaya çalışacak. Bunu başarıp başaramayacağını ise zaman gösterecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.