Microsoft Edge Android sürümü güncellendi ve yeni özelliklere kavuştu

516

PC platformunda kullanıcılarla yıldızı bir türlü barışmayan Microsoft Edge, Android platformunda kıyasıya bir rekabet içerisinde. Microsoft Edge mobil uygulaması geçen yıl Android ve iOS işletim sistemi için sunulmuş olup iki platformda da önemli sayılabilecek bir kullanıcı rakamına ulaşmıştı.

Microsoft Edge, Android platformunda yeni bir güncelleme alarak yeni özellikler kazandı. Bu özelliklerden birisi beklenen niteliklerden görsel arama idi. Görsel arama, pek çok web tarayıcısında bulunan bir özellikti ve Microsoft Edge tarayıcısına da dahil oldu. Sık kullanılanlar klasörü de yine uygulamaya dahil edildi ve sekme geçmişinde bir sekmeden diğer sekmeye geçmek için sekmenin yalnızca sola veyahut sağa kaydırılabilmesi, hızlı işlemlere tek tıklama ile ulaşabilmeleri de mümkün hale getirildi.

OKU:  Microsoft, Türkçe dil desteği sağladığı ilk oyunu Forza Horizon 4'ü tanıttı

Güncelleme Play Store’dan edinilebilmekte olup sol menüden Uygulamalarım ve Oyunlarım aracılığıyla Microsoft Edge güncellemesini görüntüleyebilir ve telefonunuzdaki Edge uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Eğer otomatik talimat verdiyseniz Play Store bu işlemi zaten otomatikman yapacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir