Microsoft Edge Artık Mozilla Firefox’tan Daha Fazla Kullanılıyor

192

İnternet tarayıcılarının kullanım oranları ile ilgili olarak bir araştırma şirketi tarafından yeni veriler paylaşıldı. Netmarketshare isimli araştırma şirketi, internet tarayıcılarının pazar paylarını ortaya döken bir Mart 2020 istatistiği yayınladı. Paylaşılan verilere göre Microsoft Edge son dönemdeki atağını ikincilikle taçlandırmayı başarmış görünüyor.

Microsoft geçtiğimiz dönemde Microsoft Edge’yi tamamen yenileyerek Chromium altyapısı altında bir kez daha düzenlemişti. Bu süreçten sonra önemli bir eşik atlayan Microsoft Edge, hızla kullanıcı kazanmaya başladı. Mart 2020 verilerine göre de en fazla pazar payına sahip olan Google Chrome’un ardından ikinci sıraya yerleşmeyi başardı. Yayınlanan tabloda Microsoft Edge’nin uzun süredir ikinciliği elinde bulunduran Mozilla Firefox tarayıcısını geçmeyi başardığı görülüyor.

Google Chrome tarayıcısı ise Mart ayı sonunda da yine oldukça güçlü gözüküyor. Pazarın yüzde 68.50 gibi çok büyük bir bölümünü elinde tutmayı başaran Google Chrome, uzun bir süre daha rakiplerini yanına dahi yaklaştırmayacak gibi gözüküyor. Çünkü ikinci sırada bulunan Microsoft Edge’nin yüzde 7.59 , üçüncü sırada bulunan Mozilla Firefox’un ise yüzde 7.19 pazar payı bulunuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.