Microsoft Edge Bildirim Engelleme İşlemleri

167

Microsoft Edge, İnternet Explorer tarayıcısının devamı niteliğinde olan, Microsoft tarafından geliştirilen bir internet tarayıcısı yazılımı olup, Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One için çıkış yapan tarayıcı, Microsoft’un işletim sistemlerinde varsayılan olarak kullanılıyor.

İnterneti kullanırken çıkan bildirimler kullanıcılar için rahatsız edici olabiliyor. Bu bildirimleri iptal etmek için Microsoft Edge bazı yöntemler sunuyor. Chromium tabanlı Edge tarayıcınzda bildirimleri engelleyebilmek için ilk olarak Ayarlar kısmını açın. Ayarlar yazısını, genellikle tarayıcınızın sağ üst kısmında üç nokta halinde çıkan ikona tıklayarak görebilirsiniz.

Ayarlar alanında en aşağıdaki Gelişmiş Ayarlar kısmına tıklayıp aşağıya inin ve Bildirimler bölümünden Yönet butonuna tıklayın. Bu kısım, bildirimler ile alakalı vermiş olduğunuz izinlerle ilgili olarak seçimler yapabileceğiniz kısımdır. Bu kısımdan bildirim isteği için onay verdiğiniz internet sitelerini görebilirsiniz ve engelleme yapabilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.