Microsoft Edge, Dikey Sekme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

52

Microsoft şirketi günümüzde internet tarayıcısı kategorisinde İnternet Explorer’in devamı niteliğindeki Edge ile karşımıza çıkıyor. Edge’yi daha iyi bir hale getirmek için sürekli olarak çalışan Microsoft’un bu sefer de dikey sekmeler özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Edge tarayıcısına eklenecek olan dikey sekmeler özelliği ile sekmeler sol kısımda alt alta sıralanacak. Yani yatay değil de dikey bir sıralama söz konusu olacak. Microsoft bunun özellikle sekmeleri yanlışlıkla kapatma sorununa çözüm getireceğine inanıyor. Microsoft Edge dikey sekmeler, görünüş itibariyle daha farklı duruyor ve sekmelerin biraz daha net bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor.

Dikey sekmeler fonksiyonu şu an için test aşamasında olup tüm kullanıcılar için henüz açılmadı. Dikey sekme özelliğinin yapım aşaması ve testler tamamlandıktan sonra  aktif hale getirildiğini görebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.