Microsoft Edge Ekibi Kopyala – Yapıştır Fonksiyonunu Özelleştiriyor

37

Yazılım konusunda ünlü teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, Edge internet tarayıcısı ile ilgili olarak yeni çalışmalar içerisine girdi.

Microsoft Edge için yakında yeni bir güncelleme paylaşılacak olup söz konusu güncelleme ile kopyalanan bir URL’nin bir bağlantı veyahut metin olarak yaptışırılabilmesi mümkün olacak. Yaklaşan Windows 10 güncellemesiyle birlikte entegre edilmesi beklenen Link Format isimli özellik, kullanıcıların adres çubuğundan bir kopyalama yaptıkları taktirde söz konusu kopyanın bağlantı olarak mı düz metin olarak mı yapıştırılacağını seçebilecek.

Kullanıcılar bir URL’yi okunabilir bir biçimde yapıştırabilmek adına geleneksel CTRL + V klavye komutunu kullanabilecek olup , URL’yi düz metin olarak yapıştırmak için de Ctrl + Shift + V tuş kombinasyonunu kullanabilecekler. Böylece daha işlevsel bir hale bürünmüş olacak.

Microsoft söz konusu değişikliği uygulamaya kullanıcı penceresinden bakıp empati kurduktan sonra karar verdiğini de belirtti. Şu an test halinde olan özelliğin önümüzdeki günlerde güncellemeyle beraber aktif hale getirilmesi bekleniyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.