Microsoft Edge Linux İşletim Sistemlerinde de Aktif Olacak

31

Edge tarayıcısı Microsoft’un son tarayıcısı konumunda olup Windows’ta varsayılan olarak Windows 8 ve üzeri sürümlerle ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Gelen son bilgiler Microsoft Edge tarayıcısının Linux işletim sistemi üzerinde de aktif hale geleceğini gösteriyor.

Web geliştiricilerinin büyük bir kısmının Linux kullandığı biliniyor ve Edge tarayıcısının bunu daha işlevsel hale getirebilmek maksadıyla kullanıcı kitlesi kazanmaya yardımcı olabilir. Chrome tarayıcısı üzerinde kullanılan tüm uygulamalar, eklentiler ve temaların Edge üzerinde de kullanılabiliyor olması bu doğrultuda bir avantajı da beraberinde getiriyor.

Microsoft Edge’nin Windows 10 işletim sistemindeki kullanım oranlarının ise iç açıcı olmadığı biliniyor. Microsoft bu doğrultuda yenilgiyi kabullenip Edge tarayıcısını Chromium alt yapısıyla yeniden düzenlemek zorunda kalmıştı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.