Microsoft, Edge tarayıcısının kullanılması için yeni bir hamle gerçekleştirdi

794

Windows 10 işletim sisteminde Microsoft Edge tarayıcısının kullanılmasını isteyen Microsoft,  bu doğrultuda yeni bir hamle geliştirdi. Windows 10 üzerinde Microsoft Edge yerine farklı bir tarayıcı kullanan kişiler uyarıyla karşılaşıyor.

Kullanıcı Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar Microsoft Edge haricinde bir tarayıcı yüklemeye çalıştığında, örneğin Chrome, Mozilal Firefox gibi popüler diğer tarayıcıları yüklediğinde ”Zaten Windows 10 için en güvenli ve en hızlı web tarayıcısı Microsoft Edge’e sahipsiniz” şeklinde bir uyarı alıyor. Microsoft’un böyle bir uyarı yapmasındaki amaç Microsoft Edge tarayıcısının daha fazla kullanılmasını istemesi ve kendi işletim sisteminde rakip tarayıcılara tabiri caizse deplasmanı yaşatmak.

OKU:  Windows Karma Gerçeklik Platformu, SteamVR'ı Desteklemeye Başladı

Ancak Microsoft’un bu hamleleri sergilerken göz önüne alması gereken önemli bir husus var. Örneğin rekabet ettiği bir diğer platform olan mobil platformda en popüler işletim sistemi Android ve Android işletim sisteminin sahibi, Chrome’un da sahibi olan Google. Dolayısıyla Microsoft, yakında Android işletim sisteminde Microsoft Edge tarayıcısının büyük ambargolarla karşılaştığını görebilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir