Microsoft Edge Yeni Haliyle Daha Başarılı Oldu

45

Mİcrosoft’un Edge tarayıcısı üzerinde çalışmalar devam ediyor ve söz konusu çalışmalar tarayıcıyı daha verimli ve hızlı bir hale getiriyor.

Uzun bir süre önce alınan bir kararla Chromium alt yapısı içerisine dahil edilen Microsoft Edge tarayıcısı, artık başlı başına kendi yazılımlarını kullanmaktan ziyade Google Chrome tarayıcısının Chromium alt yapısından yararlanıyor ve bu bağlamda Chrome üzerinde çalışan uzantılar Microsoft Edge üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Microsoft Edge, Chromium alt yapısı ile çalışmaya başladıktan sonra her geçen gün daha fazla gelişiyor. Gelen son bilgiler Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinden sonra yapılan dahili testlere göre tarayıcının bellek kullanımının yüzde 27’ye düştüğü yönünde. Böylece Microsoft, Edge tarayıcısının boyutunu geçen yıla göre yarı yarıya küçülttü ve bu durumun meyvelerini de toplamaya başlamış oldu.

Nisan ayında tarayıcısının kaydırma animasyonlarında iyileştirmeler yapan ve ustaca dokunuşlarla Edge tarayıcısını daha hassas ve duyarlı hale getiren Microsoft, hali hazırda Edge tarayıcısının Chrome alternatifi en güçlü internet tarayıcılarından biri haline gelmesini sağladı. Yinede Chrome ile arasında hala muazzam bir kullanıcı kitlesi farklı olduğunu da belirtmek gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.