Microsoft, Explorer kullanmanın tehlikeli olduğu konusunda uyardı

439

Bir zamanların en çok kullanılan tarayıcısı Internet Explorer, artık yerini Microsoft Edge tarayıcısına bıraktı. Ancak Edge, hiç bir zaman Explorer kadar popüler olmayı başaramadı. Elbette bu zamanın şartlarıyla da alakalı. Netice itibariyle internet tarayıcısı sektöründeki rekabet artık arttı ve Microsoft da rekabeti geriden takip etmeye başladı.

Microsoft, Internet Explorer tarayıcısını Edge’ye çevirdi ancak hala bazı Windows cihazlarda ısrarla Expolrer kullanıldığını farketti. Bunun üzerine yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında İnternet Explorer kullanmanın güvenlik açısından oldukça tehlikeli olmaya başladığını duyurdu. Explorer son büyük güncellemesini yıllar önce aldı.

Microsoft’un mühendisi Chris Jackson, Internet Explorer’in bir uyumluluk çözümü olduğunu, yeni internet standartlarını almadığını, çoğu sitede hala sorunsuz çalıştığını fakat yeni ve modern tarayıcıların tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.