Microsoft Fiziksel Mağazalarını Kapatmaya Karar Verdi

60

Teknoloji şirketlerinden Microsoft, fiziksel mağazalarını kapatma kararı aldı. 4 farklı mağazasını ise yeniden tasarlayacak. Haberin devamı aşağıda…

Microsoft şirketi, perakende satışlarını artık sadece dijital ortam üzerinden gerçekleştirecek. Dünya çapındaki fiziksel mağazalarını kapatma kararı aldığını duyuran Microsoft, koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz dönemde fiziksel mağazalarını zaten kapatmıştı ancak bu geçici bir kapatma kararı idi. Şimdi ise şirket ünlü sosyal medya platformlarından LinkedIn sayfası üzerinden bir açıklama yaptı ve bu açıklamada radikal bir karar imza atıp fiziksel perakende satış mağazalarını kapatma kararı aldığını resmen duyurdu. Böylece artık Microsoft sadece çevrimiçi satış kanalları üzerinden hizmet gösterecek.

Microsoft dünya çapındaki neredeyse tüm mağazalarını kapatma kararı alırken Redmond, Sidney, Londra ve New York’ta blunan fiziksel mağazalarını ise kapatmayacağını belirtti. Bu dört mağaza içinde yeniden tasarlama kararı alındı.




Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.