Microsoft Mail Hesaplarına Hack Şoku

185
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Microsoft‘un mail servislerine yönelik siber saldırının olduğu ve bunun sonucunda pek çok mail bilgisinin korsanların eline geçitiği ortaya çıktı.

Microsoft, bilgisayar korsanlarının müşterilerinin web tabanlı e posta hesaplarına yıl başında üç aylık bir süre boyunca erişim sağladığını açıkladı. Bu tarihler 1 Ocak ve 28 Mart arasını kapsamakta olup pek çok mail hesabı sorun yaşadı.

Şirket sorundan etkilenenlere yönelik bildirim gönderiyor ve gönderisinde bu hack sürecinde kullanıcıların hesap şifrelerini değiştirmelerini öneriyor

Hotmail, outlook, msn ve daha pek çok uzantılı mail adresinin siber saldırı altında olduğunu ifade etmek gerekiyor. Bu siber saldırılardan etkilenme ihtimalinize karşın şifre değişikliğinde bulunmanız ve hatta mailinizdeki pek çok bilgiyi değiştirmeniz önem arz ediyor.

OKU:  Steam'de 2018 yılında en çok satan oyunlar açıklandı

Bugün Microsoft yarın Google, bunlar sadece birer örnek. Daha önce Yahoo ve daha pek çok markanın da mail servislerinin çalındığı ortaya çıktı. Mailler sık sık hack saldırısı altında kalır ve kullanıcının bu gibi durumlara karşı her daim tedbirli olması gerekir. Aman dikkat diyelim.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir