Microsoft Teams Sohbet Limitinde Değişiklik Yapılacak

110

Microsoft şirketi tarafından Microsft Teams sohbet limitine dair değişiklik gerçekleştirilecek. Habere dair detaylar aşağıda…

Microsoft şirketi Tearms yazılımı için yakın zamanda yeni bir güncelleme yayınlayacak. Söz konusu güncelleme ile grup sohbetindeki katılımcı sayısı artırılacak. Şu an maksimum 100 üyeden oluşabilen grup sohbetleri artık 250 kişiye çıkarılacak.

Teams yazılımının kullanımı özellikle korona virüsünün yayılmasından sonra oldukça artmaya başladı ve bu durum daha fazla kullanıcı tabanı ile desteklenmeye çalışılıyor. Grup sohbet limitinin atırılması hususu buna gösterilebilecek güzel bir örnek gibi gözüküyor.

Microsoft, özelliğin büyük sohbet kullanımı sebebiyle kullanım oranları bakımından çok fazla artış yaşanmaması adına düzenlemeye çalışıyor. 20 kullanıcının üzerindeki gruplarda Outloot yanıtları, yazım göstergeleri, görüntülü, sesli arama gibi komutlar bu doğrultuda varsayılan olarak kapalı halde olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.