Microsoft Telefona Erişilmesini Engelleyen Android Virüsü Hakkında Uyardı

25

Microsoft şirketi, Android akıllı telefonlarda erişim imkanını engelleyen bir fidye yazılımı tespit etti. İşte ayrıntılar…

Android cihazlar günümüzde akıllı telefonlar ve tabletler hususunda epey yaygın olarak kullanılıyor.

Microsoft, akıllı telefonlara erişilmesini engelleyen bir Android virüsü hakkında rapor yayınladı.Yapılan duyuruda Android cihazları etkileyen bir fidye yazılımının tespit edildiğini duyurdu. Açıklamada Android için bildirim virüsüne dikkat edilmesi gerektiği, Rus hükümetinden gelmiş gibi gösterilen bir iletinin virüs yaydığı ve fidye yazılım olarak telefonunuza erişmenizi engelleyebileceği açıklandı.

Virüsün ismi AndoridOS/MalLocker.B şeklinde adlandırılmakta. Kullanıcıların indirme gerçekleştirdiği internet sitelerinden bulaşmakta olan bir yazılım. Bunun yanında güvenilmez üçüncü parti sitelere ait bağlantılar ve çerezlere sahip olan internet siteleri (Yani çoğu internet sitesi) bu virüsü almanıza neden olabilir. Bu sebeple güvenilir olan internet sitelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Özellikle de telefona indirme yapacağınız zaman güvenilir bir kaynak olmasına dikkat ediniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.