Microsoft Windows 7’ye Yeni Edge Tarayıcısını Dahil Etti

66

Microsoft sürpriz sayılabilecek bir kararla Windows 7 işletim sistemi üzerinde değişikliğe gitti. Windows 8 ile birlikte Microsoft Edge tarayıcısını sunan şirket, Windows 10’da da Edge tarayıcısını bir klasik haline getirmişti.

Windows 7 için yeni bir güncelleme yayınlayan Microsoft, isteğe bağlı olan bu güncelleme ile Edge tarayıcısını da dahil ediyor. Burada sürpriz olan nokta ise Microsoft’un aradan geçen uzun süre sonrasında böyle bir hamle yapması. Bu hamleyi yapmasının altında yatan sebep ise Edge kullanım oranını daha yukarıya çekmek gibi gözüküyor. Neden bu kadar geç kaldığını ise kimse bilmiyor.

Microsoft, Windows 7 için geçtiğimiz Ocak ayında desteğini sonlandırmıştı. Şimdi kullanıcılar KB4567409 güncellemesiyle karşılaştı ve böylece Windows 7 işletim sisteminde yeni Edge sürümü kendisini gösterdi. Chromium tabanlı yeni Edge, şu an varsayılan olarak Windows 7 yeni sürümü üzerinde yer almakta olup dileyen kullanıcılar İnternet Explorer kullanmaya da devam edebilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.