Microsoft Yeni Modeli Surface Duo’yu Duyurdu!

34

Microsoft’un bir süredir merakla beklenen yeni modeli Surface Duo resmi olarak duyuruldu. Çift ekranlı olarak karşımıza çıkan cihaz kullanıcıları etkileyecek gibi görünüyor.

Akıllı telefon sektörde pek de ön plana çıkamayan Microsoft, daha önce yaptığı açıklama ile farklı bir ürününü 2020 yılının sonunda piyasaya sunacağını açıklamıştı. Fakat belli ki şirket çok bekleyemedi ve yeni Surface Duo ismini verdiği cihazını resmen duyurdu.

Microsoft Surface Duo cihazının tasarıma baktığımızda bizi etkileyen özelliği çift ekrana sahip olması. Telefonun her iki ekranı 5.6 inç büyüklüğünde 1800×1350 piksel çözünürlüğüne sahip. Kullanıcılar her iki ekranı kullandıkları takdirde ise ekran 8.1 inç büyüklüğüne ve 2700×1800 piksel çözünürlüğe erişiyor. Microsoft Surface Duo, gücünü Snapdragon 855 işlemcisinden alıyor ve 6GB RAM, 128/256GB depolama alanı ile karşımıza çıkıyor.

Cihazın kamera özelliklerine baktığımızda bizi kamera yönünden pek de tatmin etmiyor. Cihazda yer alan kamera f/2.0 diyafram açıklığına ve 11MP çözünürlüğüne sahip. Bu kamera aynı zamanda 4K çözünürlükte 60FPS video kaydı alabiliyor. Ayriyeten cihazda 18W hızlı şarj destekli 3557 mAh batarya mevcut.

Microsoft Surface Duo Fiyatı

Android 10 işletim sistemi ile piyasaya sunulacak olan Surface Duo, Microsoft’un çevrimiçi mağazası üzerinden 1.399 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda. Bu fiyat cihazın 128GB depolama alanı versiyonu için geçerli. Cihazın 256GB depolama alanına sahip versiyonun fiyatı ise henüz bilinmiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.