Microsoft’un Ofis Uygulamaları Android Cihazlarda Tek Yazılıma Dönüştü

99

En çok kullanılan ofis uygulamalarından olan Word, PowerPoint, Excel gibi araçlar Android çatısı altında birleşti. Habere dair detaylar…

Daha önce sizlere yaptığımız haberde Microsoft şirketinin ofis uygulamalarının Android işletim sistemli cihazlarda tek uygulama altında birleşeceğinden bahsetmiştik. Uzun süredir beklenen yeni proje en sonunda Google Play Store mağazası üzerinden aktif hale getirildi.

Play Store hali hazırda Android’in resmi uygulaması olup Google şirketine doğrudan bağlı olarak çalışmalarını yürütmekte. Mağaza içerisine gün içerisinde çok sayıda yeni uygulama dahil olmakta. İşte Microsoft’un yeni uygulaması da bunların arasına katıldı.

Excel, Word, PowerPoint gibi popüler ofis araçlarını bir araya getiren uygulamanın ismi microsoft Office, Word, Excel, PowerPoint… şeklinde lanse edilmekte olup görünen o ki Microsoft yeni bir uygulama ismi vermek yerine bu şekilde bir isim sunarak aramalarda daha kolay çıkmayı hedef edinmiş. Ancak pek estetik durmuyor doğrusu.

Uygulama içerisinde bazı işlevleri kullanabilmek için Office 365 aboneliğini açmanız gerektiğini de ifade edelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.