Milyonlarca Kullanıcının Facebook Bilgileri Çalınıp Satıldı

145

Facebook pek çok kez gizlilik ve güvenlik sorunlarıyla gündeme gelmekte. Bu konuda şimdi hazin bir gelişme daha yaşandı. Edinilen bilgilere göre milyonlarca Facebook kullanıcısının bilgileri internet üzerinden satışa sunuldu.

Cyble isimli güvenlik şirketi tarafından yapılan açıklamada 267 milyon Facebook kullanıcının sahip olduğu profil verilerinin 540 Dolarlık bir paket halinde internet üzerinde satıldığı duyuruldu. Hangi kullanıcı bilgilerinin çalınıp satıldığı da aktarıldı. Buna göre pazarlanan Facebook verilerinin kişilerin ad soyadları, telefon numaraları, mail adresleri olduğu, şifrelerin ise çalınmadığı belirlendi.

Çalınan telefon numarası bilgisi aralarında en rahatsız edici husus olarak gözükmekte olup, çalınan veriler arasında doğum tarihi ve benzeri bilgilerin de olduğu düşünülürse verileri pazarlanan kullanıcılar artık telefon numaralarından aranarak veya mesaj yoluyla sürekli olarak rahatsız edilebilir ve ad soyad, doğum tarihi ve benzeri bilgileri kötüye kullanılabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.