MIUI 12 Güncellemesi Türkiye’de Aktif Oldu

83

Arayüz tarafında MIUI 12 güncellemesinin ülkemize geleceği bir süredir konuşulmaktaydı ve güncelleme sonunda Türkiye’de aktif hale geldi.

Xiaomi şirketi geçtiğimiz günlerde MIUI 12 beta sürümünü kullanıcıların beğenisine sunmuştu ve çalışmalarına devam etmekteydi. Beta sürüm bazı akıllı telefon modelleri için aktif olmuştu ve Temmuz ayının başı gibi kararlı sürüme ulaşması beklenmekteydi. MIUI 12 Türkiye güncellemesine yönelik haberi MIUI resmi Twitter hesabı yaptı.

MIUI resmi Twitter hesabı üzerinden atılan tweette MIUI 12 güncellemesinin Mi 9T, 9T Pro ve diğer 9 modelleri için yayınlandığı ortaya çıktı. Diğer Xiaomi telefonlarına ise güncellemenin biraz daha geç geleceğini söyleyelim. Xiaomi daha önce yaptığı açıklamada güncellemede ikinci etabın da Temmuz ayı içerisinde başlayacağını açıklamıştı. Bu bağlamda önümüzdeki 10 gün içerisinde diğer Xiaomi modelleri için de güncellemeler yayınlanması bekleniyor.

Yayınlanan MIUI 12 güncellemesi kullanıcılara pek çok yeni özellik getiriyor. Süper duvar kağıtları özelliği de bunlardan biri. Aynı zamanda bildirim çubuğunda da bazı değişiklikler var . Görsel tasarım anlamında genel itibariyle farklı bir tasarıma gidildi. Mesela sık kullanılan kısayollar ikonu daha büyük bir hale getirildi. Bunun yanında yükseklik hassasiyetli 3D animasyonlar, karanlık mod açıldığı sırada duvar kağıtlarının da değişmesi gibi görsel ufak tefek dokunuşlar yapıldı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.