Mobil Cihazların Sanılandan Üç Kat Daha Fazla Radyasyon Yaydığı İddia Ediliyor

84
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Mobil cihazların yaydığı radyasyon oranlarına ilişkin yeni araştırmalar yapılmaya ve sonuçları paylaşılmaya devam ediyor. Bu doğrultuda ürkütücü bazı iddialar da ortaya çıktı.

Her an yanımızda taşıdığımız cep telefonlarının belli oranlarda radyasyon yaydığı bilinen bir gerçek. Zaten bir akıllı telefon satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken şey SAR değerleri. Ancak  Chicago Tribune tarafından yapılan araştırma, mobil cihazlar ile ilgili yeni endişeleri de beraberinde getiriyor çünkü araştırma sonuçlarına göre mobil cihazlar sanılandan 3 kat kadar daha fazla radyasyon değeri yaymakta. Bu da bahsedilen limitlerin çok daha üstünde verilerin söz konusu olabileceğini gösteriyor.

OKU:  OnePlus 7, UFS 3.0 standartıyla gelebilir

Yapılan testte Samsung Galaxy S8, S9, J3; iPhone 7, 8, 8 Plus, X;  Motorola e5, e5 Play, g6 Play akıllı telefonları teste tabi tutuldu ve bu telefonların beklentilerin çok daha üzerinde radyasyon yaydığı sonucuna ulaşıldı. Ancak bu araştırma sonuçlarının en kötü senaryo olarak değerlendirilmesi gerektiğini de belirtelim çünkü telefonların günlük, sıradan bir şekilde kullanıldıklarında yani test sırasındaki gibi baskı altında olmadıklarında daha az radyasyon yayacakları bir gerçek.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir