Mozilla, Firefox 65 ile yine gizlilik üzerine odaklanıyor

378

İnternet tarayıcıları arasında önemli bir yere sahip olan Mozilla Firefox, yakında yeni sürümüyle karşımızda olacak. Firefox 65 ile Mozilla, daha fazla gizlilik ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak istiyor.

Firefox 65 pek çok özelliğe sahip olacak. Apple’ın Eller Serbest teknolojisine destek sağlayacak ve tıpkı Chrome tarayıcısındaki gibi internet sitesi ve tarayıcı uzantılarının ne kadar RAM, pil harcadığını gösterecek.

Geliştiricilerin üzerinde daha fazla denetim hakkı barındırabilecekleri bir sürüm sunmak isteyen Mozilla, üçüncü parti eklenti ve uzantılar anlamında kolaylıklar sağlayan bir sürümle gelecek. Aynı zamanda gizliliğe dayalı tüm detayların kullanıcı tarafından ayarlanabilmesini sağlamak istiyor.

OKU:  Google Arama Motorunda 2017'nin Enleri Açıklandı

Mozilla Firefox 65, gizlilik hususunda üç farklı seviye sunacak. Dilerseniz reklam veren firmaların çerezlerini engelleyip aynı şekilde üçüncü parti yazılımları da engelleyebileceksiniz. Üçüncü parti çerezlerin engellenebilmesi güzel bir yenilik ancak bir ilk sayılmaz elbette. Safari tarayıcısında uzun bir süredir mevcut.

Firefox 65 Beta sürümüyle aktif hale geldi ve yakında kararlı sürümü kullanımda olacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir