Mozilla Firefox Bildirim Engelleme İşlemleri

109

Mozilla tarafından geliştirilen Mozilla Firefox tarayıcısı günümüzde gerek mobil gerek PC kategorisinde yaygın olarak kullanılıyor. Tarayıcının sürekli yeni sürümleri piyasaya sürülüyor ve bu sürümlerle Mozilla Firefox’un sürekli olarak geliştiğini söyleyebiliriz.

Mozilla Firefox Bildirim Nasıl Engellenir?

Bir siteye bildirim gönderme izni verdiğinizde o siteye abone olmuş olursunuz dolayısıyla o tarayıcıyı kullandığınız sürece pek çok bildirim alırsınız. Zamanla karar değiştirip verdiğiniz izni geri alma imkanına sahipsiniz.

Firefox tarayıcısı da diğer tarayıcıların yaptığı gibi bildirim engelleme imkanını sunuyor. Bunu kullanabilmek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. İlk olarak tarayıcınızın sağ üst kısmındaki üç çizgiye tıklayın. Açılan kısımdan Seçenekler bölümüne tıklayarak devam edin.

Sol kısımda Gizlilik ve Güvenlik yazısı göreceksiniz o yazının üzerine tıklayıp ve İzinler bölümü gelene kadar aşağıya inin. İzinler kısmında, Bildirimler yazısının yanında yer alan Ayarlar butonuna tıklayınız. Bu kısımda daha önceden izin vermiş olduğunuz internet sitelerini görebilir ve yeni onaylar verebilir veya mevcut olan onayları kaldırabilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.